Simsoft; simülasyon sistemleri, askeri yazılımlar ve ciddi oyun uygulamaları ile ilgili Ar-Ge projeleri geliştirmek amacıyla 2006 yılında kurulmuştur. Simsoft bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda sivil ve askeri kuruluşlar tarafından kullanılan birçok simülatör üretmiş, çeşitli alanlarda geliştirdiği yazılım ürünlerini ise uluslararası alanda tanınmış kuruluşlara teslim etmiştir.


Simsoft, kuruluşundan itibaren sürekli büyüyen bir başarı grafiği izlemiş ve Deloitte tarafından yapılan araştırmalara göre 2015, 2017, 2019 ve 2020 yıllarında "Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi", Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde ise 2015 ve 2019 yıllarında ilk 500 teknoloji şirketinden biri olarak ödüllendirilmiştir. 2017 yılında ASELSAN "Yazılım Tasarım", Kristal Piksel "En İyi Ciddi Oyun" ve I/ITSEC (Dünyanın en büyük modelleme, simülasyon ve eğitim konferansı) "En iyi Mobil Oyun" ödüllerini kazanmıştır. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2017 ve 2018 yıllarında "Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" arasında seçilmiştir. Simsoft, TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Projeleri ile 2018 ve 2020 yılları arasında üst üste üç yıl ödüllendirilen ilk ve tek firma olmuştur. 2016 yılından itibaren ASELSAN’ın stratejik çözüm ortağı olan Simsoft, ASELSAN tarafından 2021 yılında da "Stratejik İş Ortağı" ödülüne layık görülmüştür. Simsoft 2022 yılında; özgün, yerli ve milli ürünler üretmedeki kapasitesini artırmak amacıyla HAB OSB’de SİMMER tesisini hizmete almış, TOBB KGK ve TEPAV iş birliğinde düzenlenen Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nda "İhracatını En Hızlı Artıran Kadın Girişimci Şirketi" ödülünü kazanmıştır. Uzun yıllardır Türkiye’nin "İlk 500 Bilişim Şirketi" listesinde yer alan Simsoft 2023 yılında da yeni ihracatlarıyla başarısını sürdürmüş, HİB Hizmet İhracatı Şampiyonları “Yazılım ve Bilişim Hizmetleri” kategorisinde sıralamaya girerek Türkiye ekonomisinin yükselen değerlerinden biri olmuştur. Aynı zamanda ASO’nun 60. kuruluş yılı ödülleri arasında “Uluslararası Proje" alt kategorisinde ödül almaya layık görülmüştür.


Simsoft, CMMI Seviye 3 sertifikasına sahiptir ve beş ana alanda faaliyet göstermektedir: Simülatör Sistemleri, Savunma, Havacılık ve Uzay Sistemleri, Görsel Sistemler, Oyun ve Simülasyon. 2023 yılı itibarıyla faaliyete geçen SİMMER (Yeni Nesil Simülasyon Geliştirme, Eğitim ve Test Merkezi) bu gruplara dahil edilmiştir. Şirketimiz, her bir faaliyet alanında, yerli ve milli altyapıya sahip olarak, kendi uzmanlık alanlarında ileri teknolojiye dayanan üstün hizmet ve ürünler sunmaktadır.


Simsoft'un merkezi Ankara ODTÜ Teknokent'te olup ayrıca Bilkent Cyberpark, Hacettepe Teknokent, Teknopark İstanbul, SİMMER, Amerika Florida ve Qatar Free Zone'da ofisleri ve bağlı birimleri bulunmaktadır.
Müşterilerimiz neden Simsoft’u tercih ediyor?

Genç Dinamik Ekip
Uzmanlık
Ergonomik Süreç
Kullanıcı Deneyimi
Gelişmiş Destek

REFERANSLARIMIZ

Tümünü Görüntüle


Simsoft;
simülasyon sistemleri,
askeri yazılımlarıSimsoft; simülasyon sistemleri, askeri yazılımlar ve ciddi oyun uygulamaları ile ilgili Ar-Ge projeleri geliştirmek amacıyla 2006 yılında kurulmuştur. Simsoft bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda sivil ve askeri kuruluşlar tarafından kullanılan yüzlerce simülatör üretmiş, çeşitli alanlarda geliştirdiği yazılım ürünlerini ise uluslararası alanda tanınmış kuruluşlara teslim etmiştir.